חיסכון בחשמל - אסקו ישראל

חלק רחב מהפרויקטים של חברת אסקו עבור לקוחותיה הרבים נוגעים בין היתר ליכולת להביא לחיסכון מתמיד בחשמל. חיסכון בחשמל מהווה פרמטר חשוב ועיקרי בהתייעלות של ארגונים ומפעלים רבים. בעזרת מספר של פעולות ושינויים באופן ההתנהלות יודעת חברת אסקו לשים את האצבע על המקורות בכל מסגרת אשר בהפעלה נכונה ויעילה שלהם יביאו לחיסכון רב בחשמל. 

באתר החברה - escoisrael.com ניתן להתרשם מפרויקטים רבים הנוגעים לחיסכון בחשמל ובאים לידי ביטוי בתהליכי התייעלות הנוגעים לחיסכון בחשמל במערכות מיזוג אוויר, מערכות חימום, מערכות בקרה, מנועים, מערכות סולאריות ועוד.

במסגרת פעילותה הרחבה של אסקו מתמקדת היא בשתי פעולות עיקריות הנוגעות לחיסכון מידי בחשמל במסגרת מפעלים וחברות גדולות. האחת, היא פעולה של החלפת ציוד ישן הצורך חשמל רב במערכות חדשות יעילות יותר שבהן צריכת החשמל פחותה בצורה משמעותית. החלפה זו דורשת כמובן לוגיסטיקה והוצאה כספית רבה אך זו עם הזמן משתלמת לנוכח החיסכון הרב בחשמל שבא לידי ביטוי בעשרות אחוזים. 

ממד נוסף בו פועלת אסקו הינו בהסבה כוללת של המתקנים ממתח נמוך למתח גבוה אשר מביאות להפחתה במחירי החשמל. גם כאן מדובר בפרויקט רחב ומקיף בעל עלות כספית לא מעטה אך גם הוא מביא עמו תועלת מידית וזאת בשינוי הרב בתשלום עבור החשמל המסופק למפעל. 

מעבר לפעולות חשובות אלו המעניקות מענה טכנולוגי ומידי ביכולת של מסגרות לחסוך בחשמל, חשוב כמובן להטמיע בעובדים התנהלות והתנהגות נכונה אשר תביא לצמצום בשימוש בחשמל וזאת על ידי מספר צעדים והצעות ייעול. 

◀ כיבוי בתום שימוש
הנטייה של רבים במקומות עבודה ובבית היא להשאיר לא פעם אורות דלוקים ומכשירים פתוחים זאת כשאין להם כל צורך בכך. הקפדה על סגירה של מכשירי חשמל בתום השימוש תביא באופן טבעי לחסכון בחשמל שלא יבוזבז לחינם. לאלו המתקשים להתנהל כך קיימת כמובן האפשרות בהתקנת גלאים שונים המסוגלים לכבות מכשירי חשמל רבים באופן אוטומטי. 

◀ דודים חשמליים
מפעלים ובתים רבים צורכים כמובן מים חמים. לרוב אנו נדליק את דודי השמש לחימום המים זמן גבוה מהצריך ובכך נביא לבזבוז נוסף בצריכת החשמל. גם כאן ניתן להתייעל ולהתקין בבתים ובמפעלים קוצבי זמן אשר יביאו למים חמים בכמות הרצויה ולא יותר מכך. בנוסף, ההמלצה היא בוויסות החום של דוד השמש ל-60 מעלות בלבד לא יותר. טמפרטורה גבוהה יותר מ-60 מעלות תביא להצטברות רבה של אבנית שבאופן טבעי פוגעת לאורך זמן ביעילות החימום וכך תביע להגברה בצריכת החשמל. 

◀ מזגנים
ההמלצה בחורף היא לטמפרטורה של 23 מעלות ובקיץ טמפרטורה של 23 מעלות. חשוב לזכור שכל הורדה במעלה מעלה את צריכת החשמל ב-5%. מעבר להמלצה בשימוש בטמפרטורות אלו חשוב כמובן לדאוג לניקוי בכל חודש של מסנני המזגן אשר מעניקים חיסכון של 40% בצריכת החשמל. 
חיסכון בחשמל