התייעלות אנרגטית

אם יש ברשותכם מפעל או חברה, אתם בוודאי מפעילים מדי יום (ואולי גם בלילה) הרבה מאוד מכונות וציוד תעשייתי לטובת הייצור והתפוקה. מכשירים אלה צורכים בדרך כלל הרבה מאוד חשמל, דבר שפוגע בצורה משמעותית באיכות הסביבה.

מהי התייעלות אנרגטית?

על פי הגדרתה, התייעלות אנרגטית הינה כינוי כללי למגוון הפעולות שנעשות על מנת להפחית את צריכת האנרגיה של מערכות. פעולות אלה כוללות שיפור של יעילות הצריכה הקיימת מחד, והגדלת הנצילות של משאבים שלא נוצלו עד הסוף, וכל זאת תוך שמירה על המשך תפקוד תקין של המפעל או החברה.

איך חוסכים אנרגיה?

התייעלות אנרגטית ניתנת לביצוע בכמה מישורים עיקריים:
צמצום צריכת אנרגיה של מנועים – מנועים חשמליים צורכיעם כ-70% מהאנרגיה בתעשייה. ניתן לצמצם צריכה זו באמצעות תוספים מיוחדים כמו משנה מהירות ואחרים, המאפשרים להשיג תוצאות מצוינות.

  • חימום מים – בתעשיות רבות יש צורך במים חמים לשם פעילותן התקינה של המכונות. ניתן לנצל את פעילות המכונות עצמן לטובת חימם המים, וכך לחסוך בהוצאות על משאבי חימום ובהם דל', סולר וגז.
  • התקנת מערכות שליטה מרחוק – ניתן להתקין מערכות שליטה המאפשרות לקבל את כל המידע על פעילות המכונות והמתקנים במפעל, גם בשעה שהוא סגור. כך ניתן לקבל חיווי מדויק אודות צריכת האנרגיה, כמו גם דיווח שוטף על תקלות או דליפות.
  • שדרוג מכונות – מכונות ישנות צורכות לא מעט אנרגיה. שדרוגן והתאמתן לדור החדש יכולים לסייע מאוד בצמצום הצריכה שלהן.
  • ויסות עומסים – מכיוון שעלויות צריכת החשמל פוחתות לאחר חצות הלילה, הרי שקיימת אפשרות להעביר עד כ-15% מצריכת האנרגיה לשעות הלילה. פעולה זו, בנוסף לסנכרון פעילותן של שאר המכנות בהתאם למסלולי התעריפים המשתלמים יותר של חברת החשמל, יכולה לסייע בהפחתה משמעותית של הצריכה.
  • ציפוי שמשות – דרך נוספת לביצוע התייעלות אנרגטית היא באמצעות ציפוי שמשות. ציפוי זה גורם לסינן קרינת השמש ומסייע בצמצום פעולת המזגן בעד 50%.

אסקו – חוסכים לכם אנרגיה

חברת אסקו הוקמה במטרה לתכנן עבור לקוחותיה תוכניות התייעלות אנרגטית, שמטרתן אחת: לחסוך כמה שיותר משאבים על מנת לשמור על איכות הסביבה. החברה מעסיקה צוות מומחים מכל תחומי העשייה הרלוונטיים, אשר סוקרים את הפעילות התעשייתית המתקיימת אצלכם במהלך כל שעות היממה, ומציעים פתרונות שיכולים לחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולהפחית את מידת הנזק.

לקביעת פגישת ייעוץ בנושא התייעלות אנרגטית וצמצום צריכת האנרגיה חייגו עכשיו 6480042 – 03 ונשמח לעמוד לשירותכם.