בית גיבור ספורט במתחם הבורסה ברמת גן

פרויקט ההתייעלות הגדול מסוגו בתחום הנדל"ן המניב בישראל

בית גיבור ספורט במתחם הבורסה ברמת גן הינו בין גורדי השחקים הוותיקים והגדולים בישראל.

הבעיה

יזמי המגדל, אשר ממוקם בפריים לוקישן בסמוך לתחנת הרכבת השלום ואיילון דרום וצפון, החליטו בשנת 2016 לקדם בניה של 8 קומות נוספות וממגדל  בין 29 קומות להגיע ל- 37 קומות בגובה של כ- 180 מטר. הנ"ל חייב את יזמי הנדלן לתכנן פרוייקט הנדסי מורכב ויחודו מסוגו אשר כולל שידרוג מחדש של מערכות האנרגיה לרבות מערכות המיזוג הקיימות תוך התאמתם למבנה החדש לצריכה הנוספת.

הציוד הישן כלל 4 מתקני קירור של כ 1200 טון קירור בזבזניים אנרגטית ויקרים לתחזוקה.
בנוסף מערכות הקירור הישנות עבדו ללא סינכרון ובכך בזבזו אנרגיה נוספת.
מדובר בפרוייקט הנדסי מורכב ויחודי שמצריך שידרוג מערכות האנרגיה והתאמתם למבנה החדש. במהלך התכנון זיהו היזמים, כי הגבהת המגדל תביא להגדלה נכרת בהוצאות האנרגיה והתחזוקה וכי יש להיערך לכך מראש.

הפתרון שיושם

הציוד החדש כפי שאופיין ע"י אסקו כלל חיסכון הן באיפיון הציוד (צימצום של הרכש הנדרש) ובנוסף הותאם לכך שיוכל לתת מענה יעיל אנרגטי יעיל אנרגטי ובמקביל לשרת את דרישות המיזוג חימום של המגדל הישן והחדש.
במסגרת הפרויקט אופיינו מערכת קירור חדשות בעלת cop~4 גבוה. כחלק מהבניה החדשה במגדל והגידול הנדרש במערך המיזוג הותקנה מערכת, אשר יודעת לספק אנרגיה לקומות השונות בהתאם להגדרות חכמות של המבנה, אשר תוכננו מראש מתוך מטרה לייעל את הולכת האנרגיה בין הקומות.

התקנת מערכת הבקרה וקבלת מענקי מדינה להפחתת גזי חממה 
במסגרת הפרויקט אסקו התקינה מערכת בקרה מתקדמת לצורך שליטה ומעקב על הוצאות האנרגיה השוטפות. ובנוסף פעלה אסקו, וקיבלה מענק מדינה וזאת לאור תוצאות החיסכון המדהימות שהושגו.

תוצאות הפרויקט

יעילות אנרגטית

אסקו יצרה מהפך, אשר בא לידי ביטי בכך שהמערכת החכמה שהותקנה יוצרת תיעדוף בין יחידות המיזוג בהתאם ליעילותם ולדרישת המיזוג של הצרכנים באותה עת.

חיסכון

המערכת הקיימת חוסכת מעל 1.5 מיליון קוט"ש בשנה.

מערכת הבקרה החכמה

כמו כן מערכת הבקרה החכמה מספקת התראות זמן אמת, ובאמצעותה אסקו מגדילה את החיסכון באופן שוטף בהתאם לטמ"פ בפועל ולצריכה הנדרשת.

נשמח לענות לכל שאלה:

דילוג לתוכן