חיסכון באנרגיה

חיסכון באנרגיה – כך עושים את זה נכון

חיסכון באנרגיה הוא היום לא רק סיסמה שבה משתמשים כדי למכור מוצרים, אלא אפשרות מציאותית מאוד. אם נשלח לבדיקה מבחר גדול של מוצרי חשמל כמו גם של נורות ושל מזגנים, אפשר יהיה לראות בבירור את ההבדלים. יש מוצרים שצורכים הרבה יותר אנרגיה על מנת להשיג את אותן תוצאות בדיוק מפעילותם של מוצרים אחרים, חסכוניים. אז איך יודעים איזה מוצר הוא באמת חסכוני ואיזה מוצר רק משווק ככזה כדי שיקנו אותו? בודקים את תצרוכת החשמל שלו. ואם לא יודעים לעשות את זה – מתייעצים עם המומחים.

תאורה שעושה את ההבדל

נורות אמנם נתפסות כגופים קטנים ולכן גם ככאלה שאינם צורכים הרבה אנרגיה, אבל אם מסכמים את כל השעות שהן דולקות – אפשר להבין שלפרמטר של תאורה יש השפעה מאוד גדולה על חשבון הבנק שלנו, ושאם ננקוט בפעולות לצורך חיסכון באנרגיה גם בתחום זה – נוכל לחסוך הרבה. כך למשל, נורות פלורסנט יפחיתו בשיעור של כ- 70% את השימוש באנרגיה, ונורות הלד שנמכרות היום יכולות להפחית את השימוש אפילו בהרבה יותר. בנוסף, אם מתקינים בבית ובעסק את מערכות הבית החכם שכוללות טיימרים וחיישנים של תנועת אור, אפשר לתכנת מראש מתי האור ידלוק ומתי יכבה וכך לחסוך אפילו יותר. במהלך ביצוע פרויקטים של חיסכון באנרגיה אנחנו כמעט תמיד מחליפים את גופי התאורה בגופי תאורה חסכוניים, ומשיגים חיסכון של עשרות אחוזים.

מערכות מיזוג אוויר – כ-34% חיסכון באנרגיה

כמובן שמערכות הקירור והחימום המותקנות היום כמעט בכל בית אחראיות על חלק נכבד מאוד מהוצאות החשמל שלנו. לכן, כדאי לעשות כל שניתן על מנת להשתמש בהן כמה שפחות – ללבוש בגדים כשנמצאים בבית בחורף ולפתוח חלונות בקיץ. כמובן שאי אפשר לא להשתמש בהן בכלל, אבל אם נפחית את השימוש – נצרוך פחות חשמל. אם אתם עומדים בפני רכישה של מזגנים חדשים, מומלץ לרכוש מזגני אינוורטר שהינם מזגנים חסכוניים.   כשאנחנו באסקו מבצעים תוכנית ייעול לחיסכון האנרגיה, אחד הדברים הראשונים שאנחנו בודקים הוא מערכת המיזוג. אם מדובר במערכת ישנה – אנחנו מבצעים החלפה שלה במערכת חדשה, בדרך כלל מסוג אינוורטר, ויכולים להגיע בחיסכון של כ-34% בצריכה.

מוצרי חשמל – בוחרים נכון

חשוב מאוד לבדוק את נתוני צריכת האנרגיה של כל מכשיר חשמלי שקונים, כי יש מכשירים שצורכים יותר ויש כאלה שפחות. המוצר שצורך הכי הרבה אנרגיה הוא מקרר, ולכן לפני הרכישה חשוב מאוד לבצע בדיקה שכזאת. בנוסף, מומלץ מאוד לנתק את המכשירים מהחשמל כשהם לא בשימוש לאורך זמן, ואם תפחיתו את רמת הבהירות על המסכים – תצליחו לחסוך יותר. לגבי תנור – כדאי מאוד לבחור בתנור שמקצר את זמן האפייה ככל שרק אפשר, כי ככל שמשך ההפעלה קצר יותר – החיסכון באנרגיה גדול יותר. אחרי הכל, חיסכון באנרגיה מורכב גם מהפרטים הקטנים, ואסור להקל בהם ראש אם באמת מעוניינים לחסוך.

לסיכום – חיסכון באנרגיה מורכב מהרבה מאוד פרטים. אם תנהגו על פי המומלץ כאן – תוכלו לחסוך הרבה מאוד. אם אתם מעוניינים בטיפים נוספים לחיסכון באנרגיה – אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי מהמומחים.

.