סקר אנרגיה

מה זה סקר אנרגיה ולמי הוא נדרש?

מפעלים וארגונים הם צרכני אנרגיה גדולים, אשר תפעולם כרוך בהוצאות לא מעטות. אחת הדרכים המאפשרות לחסוך בהוצאות היא לבדוק את הצריכה באמצעות סקר אנרגיה. סקר אנרגיה זהו תהליך אשר במסגרתו מבצעים בדיקות מקיפות לכל תשתיות האנרגיה השונות שפועלות באתר, לרבות מערכות מיזוג האוויר, התאורה, מערכות החום והקיטור, מנועים, מערכת החשמל ועוד. בתום הסקר מופק דו"ח מפורט אשר מוצג בפני מקבלי ההחלטות של הארגון או המפעל וכולל את כל הנתונים שעלו מן בדיקות הסקר. הדו"ח מפרט על המערכות "שזוללות" אנרגיה וממליץ על תכנית התייעלות ובה דרכים וציוד לחיסכון באנרגיה, כל שכן בהוצאות.

סקר אנרגיה מתאים לכל ארגון, מפעל, עסק, מוסד או משתמש פרטי אשר מעוניינים להוביל לחיסכון בהוצאות התפעול, ולעבור תהליך של התייעלות אנרגטית ועסקית. ישנם עסקים שאף מחויבים לבצע סקר אנרגיה אחת לחמש שנים, על ידי משרד התשתיות, בהתאם למחזור העסקי השנתי שלהם, ואם הם לא יעברו אותו הם מסתכנים בקבלת קנס גדול. יש לציין, שכיום משרדי הממשלה מעניקים סבסוד של אחוז ניכר מעלות הסקר לארגונים גדולים, שעונים לקריטריונים מוגדרים מראש, לכן חשוב לבדוק זאת מראש. 

תהליך ביצוע של סקר אנרגיה

תהליך הביצוע של סקר האנרגיה כולל את השלבים הבאים:

  • איסוף נתונים – השלב הראשוני כרוך באיסוף נתונים מקיף, ועריכת רישום של הציוד, היקף הצריכה, כמויות הייצור ועוד.
  • מיפוי – בשלב הבא עורכים מיפוי של צרכני האנרגיה בארגון וסקירה של תהליכי העבודה והייצור לטובת איתור מוקדים עם פוטנציאל התייעלות.
  • התקנת מערכות בקרה וניטור – התקנת מערכות בקרה וניטור ברחבי המפעל או המוסד מאפשרת לאסוף נתונים מדויקים. 
  • ניתוח נתונים – לאחר איסוף נתונים על ידי מערכות המדידה, הנתונים מנותחים ומופק דו"ח סופי אשר כולל המלצות להתייעלות בכפוף להנחיות של משרד האנרגיה. 

ביצוע סקר אנרגיה זהו אינו עניין של מה בכך. לתוצאות הסקר יש השלכות חשובות ומרובות והוא יכול להשפיע בצורה משמעותית על תפעולו ופעילותו של הארגון, המוסד או המפעל. לכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ומיומנת שתבצע את בדיקות הסקר על הצד הטוב ביותר. כאשר סקר האנרגיה מבוצע על ידי חברה מקצועית ובכפוף לכל ההנחיות והדרישות, ניתן לחסוך בהוצאות האנרגיה במידה משמעותית ולעבור לצרכנות חכמה ויעילה יותר, כל שכן לחסוך בעלויות.

סקר אנרגיה

סקר אנרגיה של אסקו ישראל

בעידן המודרני ישנה מודעות סביבתית שהולכת גדלה, והמון מפעלים, עסקים וארגונים בתעשייה חושבים כיצד לאמץ פתרונות יעילים יותר שיובילו לצריכה חכמה יותר וגם לחיסכון משמעותי בעלויות. זו הסיבה שסקרי אנרגיה צברו תאוצה והפכו למאוד נפוצים בשנים האחרונות. עם זאת, כדי להשיג את מרב ההתייעלות, ישנה חשיבות לבחור בחברה הנכונה לביצוע הסקר. 

אם אתם מחפשים חברה לביצוע סקר אנרגיה, אסקו כאן לשירותכם. כדי לאפשר לכם לעבור תהליך התייעלות אנרגטית משמעותי וליישם את המהלכים המומלצים בדו"ח במהירות, אתם מוזמנים להיעזר בשירותי החברה. לאורך השנים חברת אסקו מספקת שירותים למגוון צרכני אנרגיה גדולים, לרבות רשויות, מפעלים, מלונות ומוסדות, אשר כולם כאחד, נהנים מחיסכון ניכר בהוצאות האנרגיה הודות לשירותיה. 

מטרתן של בדיקות הסקר המבוצעות על ידי חברת אסקו היא להשיג יעדים סביבתיים, החל בהפחתת גזי חממה ועד ליישום תקני ESG. כדי לספק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר, אסקו פיתחה מודל התאמה אנרגטי, שמתפקד ככלי להשוואה בין צרכנים דומים באותו הענף. כך יכולה לבצע סקר אנרגטי בכל מתקן, בהתאמה לדירוג האנרגטי שלו, ובהתאמה למבנה העסק ולפעילות השוטפת שלו. 

סקר מקיף ומקצועי

הסקר שהחברה מבצעת מקיף, וכולל בדיקה של כל מערכות החשמל והאנרגיה, בין היתר, מערכות מיזוג האוויר, התאורה, הבקרה, המנועים, חימום המים, משאבות, מערכות סולאריות, מערכות מדידה וניטור ועוד. עם תום ביצוע הסקר, החברה תכתוב דו"ח התייעלות מפורט הכולל את כל הנתונים החשובים שהתגלו במסגרת הבדיקות. בתום הסקר, צוות החברה אינו מותיר את הלקוח להתמודד בעצמו עם תוצאותיו, אלא מלווה אותו לכל אורך הדרך ועד ליישום מוחלט של כל ההמלצות בארגון.

כל פרויקט התייעלות אנרגטית שמלווה על ידי החברה כולל תכנון מפורט של מחלקת ההנדסה, רכש של הציוד הטוב והאיכותי ביותר, ומתן אחריות לציוד ולתחזוקה לאורך תקופה ההסכם. לאחר מכן תבוצע הטמעה של הציוד הנרכש במפעל או בארגון והקמת מערך מדידה, אשר מבטיח חיסכון בזמן אמת, ומציג ללקוחות את כל הנתונים הנדרשים להם כדי להבטיח חיסכון שוטף. לבסוף, חברת אסקו דואגת לספק תמיכה סביב השעון ללקוחותיה, תוך שמספקת גיבוי מלא לכל אורך תקופת השירות, ומתן מענה מקצועי מלא, לכל קריאה ובעיה. 

אם אתם מחפשים להתייעל אנרגטית ולחסוך בהוצאות החשמל החודשיות, סקר אנרגיה מקצועי יהיה הצעד הראשון. חברת אסקו נחשבת למובילה בתחום ומספקת לכם מעטפת שלמה של שירותים שיובילו להתייעלות משמעותית. לפרטים נוספים אודות השירותים שלנו, מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישת ייעוץ. ניתן גם להשאיר פרטים באתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם!

נשמח לענות לכל שאלה:

דילוג לתוכן