המהפך האנרגטי במפעל פולישק קיבוץ ניר יצחק

במסגרת קרן אסקו בשיתוף התאחדות התעשיינים – השקיעה אסקו ישראל ביישום פרויקטים בהתייעלות אנרגטית במפעל פולישק בקיבוץ ניר יצחק. המפעל הינו מהמובילים בישראל ומתמחה בייצור שרוולים ושקיות פלסטיק. המפעל בחן מגוון שיטות לביצוע פרויקטים בהתייעלו אנרגטית ולשדרוג הציוד הקיים ובחר במודל האסקו ליישומם – מודל בו אסקו ישראל משקיעה על חשבונה ברכישה, תכנון, ביצוע, התקנה ותחזוקה למשך 10 שנים בהם היא מתחלקת עם הלקוח בחיסכון המוכח!

בשיתוף עם הנהלת המפעל ולאחר ביצוע סקר צרכי אנרגיה של המפעל התמקדה אקו בשלב הראשון בביצוע השקעה בשלושה פרויקטים בהתייעלות אנרגטית:

התקנת מרכז אנרגיה

התקנת מערכת קירור חדישה, יעילה אנרגטית ובעל CPO גבוה, הטובה מסוגה בעולם המשמעת לתהליכי הייצור ומיזוג המפעל. המערכת מפחיתה בכ- 30% את הוצאות האנרגיה ביחס למערכת הישנה והבזבזנית, אשר יוצרה כגיבוי.

אסקו השקיעה בהקמת מרכז אנרגיה אשר כולל צ'ילר חדש כ- 80 טון קירור, בעל רמת ניצלות ((COP) ממוצעת מעל3.5+ תוך הגדלת יתירות האנרגיה המסופקת, והכל כחלק מפרויקט אסקו של התייעלות אנרגטית.

הטמעת מערכת בקרה

הטמעת מערכת בקרה מרכזית אשר מסנכרנת את פעילות מערכת הקירור ויוצרת מימשק חכם אשר מאפשר למפעל לקבל התראות בזמן אמת הן על חריגות חשמל והן על תקלות והכל בזמן אמת.

תאורה חכמה

הלפת גופי התאורה הישנים והבזבזנים בגופי תאורה חדישים מדגם לד, יעילים אנרגטית, אשר מביאים לחיסכון של מעל 65% מסך צריכת החשמל של גופי התאורה.

גופי התאורה במפעל פולישק היו ברובם מסוג מטל 400ף בעלי משנק אלקטרו מגנטי.

גופים אלה ישנים ובזבזנים בצריכת האנרגיה. הלפה של גופי התאורה הישנים בגופים חדשים, יעילים מסוג פעמון לד, בעלי דרייבר אלקטרוני.

תוצאת החיסכון כ- 70% חיסכון בצריכרת החשמל של תאורת המשפעל אשר הוחלפה.

בנוסף במסגרת הפרויקט הושגה עליה בעוצמת הארה בכל שטחי אולמות הייצור של המפעל.

מערכת בקרה – לניהול ניטור ומחקר

רמת ניצלות (CPO) ממוצעת עלתה ל-3.5 -+ מערכת הבקרה שהותקנה כוללת מדידות אנרגיה בקראיה מרחוק on line  שמודדת באופן שוטף את צריכת האנרגיה של הצ'ילר, ספיקת המים וטמפ' המים הנכנסת והיוצאת מהצ'ילר, נתנוי המדידה, שקופים וזמניים למפעל ומשמים אותו לצורך ניצול יעיל של קווי היצור. משתמשי המערכת נהנים ממערכת בקרה מסונכרנת אל מכשיר הסלולר שלהם ומעניקה להם על פי הרשאה יכולת הפעלה וניתוק מרחוק של המערכת.

אסקו מעניקה 10 שנות אחריות לציוד שהותקן על-ידה במסגרת הפרויקט.

דילוג לתוכן