התייעלות אנרגטית בבית האבות קרית מנחם בירושלים

מודל השותפות החכמה שסייע לבית האבות הוותיק לייצר הכנסות מבלי להשקיע

בית האבות בירושלים בקרית מנחם מיועד לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים.

הבית ממוקם בשכונת קרית מנחם, שכונה ותיקה וגבוהה בדרום מערב ירושלים, הצופה אל נוף מרהיב של עין כרם ונחל שורק. בית האבות קריית מנחם מעניק טיפול מקצועי מסור לכל דייר, שירותים נרחבים ופעילויות חברה, תרבות ופנאי להנאת הדיירים.

הבעיה

הוצאות האנרגיה בתחום מערכות חימום המים האמירו והכבידו על תפקודו השוטף של המקום. לאור זאת החליטה הנהלת המקום לבצע שדרוג מקיף למערכות חימום מים כך שיקטין באופן ניכר את הוצאות האנרגיה והתחזוקה. כמו כן מערכת הבקרה ששימשה את מערך האנרגיה שימשה לתפעול בלבד ולא תרמה לשורת הרווח כמוסד ציבורי אשר מאותגר תקציבית, ומתמודד כיום במקביל עם מספר אתגרים גדולים. בית האבות שמנוהל ע"י אנשי צוות ותיקים ומנוסים התלבטו כיצד לבצע את השדרוג וזאת מבלי להשקיע דבר, בוודאי בתקופה הנוכחית.

מודל הפתרון שנבחר

אסקו ישראל, אשר פועלת כחברה יזמית בתחום האנרגיה, משקיעה על חשבונה בציוד היעיל והאנרגטי המתקדם ביותר, אשר יוכל לתת מענה לאתגר החיסכון, שהציב בית האבות, וזאת במודל "shared saving" בו אסקו ובית האבות חולקים בחיסכון בהוצאות האנרגיה והתחזוקה וזאת תוך קבלת אחריות מלאה מאסקו לתקופה של 10 שנים על הציוד המותקן על ידה.

כיוון שפרנסתה של אסקו נובעת אך ורק מהחיסכון המדוד אשר נוצר בפרויקט, מחייבת אותה לבצע מעקב אחר תוצאות הפרויקט באופן שוטף ובכך מניבה חיסכון גדול יותר ללקוח ולאסקו!
מודל כזה של שותפות אינטרסים בין הצדדים הוא Win Win!

הפתרון שיושם

אסקו ישראל באמצעות מחלקת ההנדסה שלה יצרה מודל חכם שכלל תכנון מעמיק אשר בחן את השינוי הנדרש בהתאם למטרות שהציבה הנהלת המוסד.

אסקו השקיעה על חשבונה בהתקנת מערכת Heat pump High efficiency inverter אשר יעילה אנרגטית בעלת COP משוקלל שנתי מעל 3 ולטמפ' גבוהה וזאת כדי למנוע לחלוטין שימוש בדלקים ולעמוד בתקנות המחמירות של משרד הבריאות, אסקו השקיעה רבות בהקמת מערך בקרה חדש אשר יציג באופן שוטף את החיסכון המדוד זאת בהתאם ליעילות האנרגטית של המערכות. בנוסף הקימה אסקו מערך חכם לקבלת התראות, שליטה מלאה והוצאות דוחות מדידה לרשויות למניעת התרבות חיידק הליגיונלה, וזאת תוך מעקב שוטף שבועי של צוות ההנדסה של אסקו ישראל על תוצאות הפרויקט.

תוצאות הפרויקט

אסקו שירות ותחזוקה
חיסכון ניכר בהוצאות התחזוקה והחלפים של כלל מערך האנרגיה – 10 שנות אחריות מלאות של אסקו.

ראש שקט
אסקו מעניקה שירות מעולה ומיידי לרבות מוקד פניות 24/7.

אנרגיה
חיסכון אנרגטי של כ 50% בהוצאות האנרגיה של מערך חימום המים וחימום ההסקה בחודשי החורף הקרים.

דילוג לתוכן